Program 28. Jesenskog međunarodnog bjelovarskog sajma
Objavljeno 31.08.2021.

28. JESENSKI MEĐUNARODNI BJELOVARSKI SAJAM
DRŽAVNA STOČARSKA IZLOŽBA
5. PETI ELEMENT – grijanje i obnovljivi izvori energije
3. HOROP – Sajam opreme za hortikulturu
3. GRO-KO – Sajam građevinske i komunalne opreme

PROGRAM

PETAK, 3. rujna, 2021


9.00 sati – Otvorenje sajma za posjetitelje
9.45 sati – Puhački orkestar Bjelovar,

Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
10.00 sati – Izložba ovaca i koza
– ocjena i nagrađivanje,
Vanjski boks / Prostor uz boksove
10.00 sati – Svečano otvorenje sajma,
Kristina Anđelka Đopar
PS „Hrvatska žena“ Garešnica
Češka beseda Garešnica
Puhački orkestar Čazma

Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
10.45 sati – Degustacija mesa hrvatskog simentalca i bjelovarskog majburgera
Izložbeni prostor grada Bjelovara
12.00 sati – Dan mladih uzgajivača goveda
Bambino Kup i Kup mladih uzgajivača –
prikaz i nagrađivanje,
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
13.00 sati – Izložba mesnih pasmina goveda –
prikaz i nagrađivanje,
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
13.00 sati – Bjelovarski slavuji – Fakini
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
13.30 sati – Izložba izvornih pasmina goveda –
prikaz i nagrađivanje
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
14.00 sati – Prikaz ocjene vanjštine bikova mesnih i izvornih pasmina
Prostor uz boksove
14.30 sati – KUD „Prijatelji“ Berek
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
14.30 sati – Izložba konja – ocjena
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
18.00 sati – Zatvaranje sajma za posjetitelje

Dodatne aktivnosti tijekom dana:
– Hrvatska udruga uzgajivača gidran pasmine konja
– Sudjelovanje konja i konjanika u narodnim nošnjama na otvorenju sajma
– Ocjenjivanje gidranskih konja (Vanjski prostor, prostor za predvođenje)

– Vožnja kočijama

SUBOTA, 4. rujna, 2021


9.00 sati – Otvorenje sajma za posjetitelje
10.00 sati – Izložba svinja – ocjena i nagrađivanje

Vanjski boks / Prostor uz boksove
10.00 sati – Izložba konja – prikaz
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
10.00 sati – Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu
Nove aktivnosti Centra za kontrolu kvalitete stočarskih proizvoda
Dvorana za predavanje, Paviljon 9
11.00 sati – Ministarstvo poljoprivrede
Nacionalni program očuvanja izvornih i ugroženih pasmina domaćih
životinja Republike Hrvatske 2021.–2025.
Moderatori: doc.dr.sc. Zdravko Barać, dr.sc. Marica Dražić, dr.sc. Mato Čačić

Dvorana za predavanje, Paviljon 9
11.00 sati – Udruga Salers
Savjetovanje za uzgajivače u sustavu krava-tele
Teme:

1. Planiranje početka uzgoja, 2. Izbor pasmine, 3. Nužna oprema, 4. Upravljanje reprodukcijom, 5. Upravljanje pašnjacima, 6. Ekonomska isplativost, 7. Plasmani, Velika sajamska dvorana, Paviljon 1, I.kat
11.30 sati – Ministarstvo poljoprivrede
Mjera M14 – Dobrobit životinja – izmjene i dopune
Dvorana za predavanje, Paviljon 9
12.00 sati – KUD „Slavko Kolar“ Palešnik
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
13.00 sati – KUD „Graničar“ Čazma i HORKUD „Golub“
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
13.00 sati – Ministarstvo poljoprivrede
Strateški plan Zajedničke poljoprivredne politike 2023.–2027.
Dvorana za predavanje, Paviljon 9
13.00 sati – Izložba goveda holstein pasmine – ocjena i nagrađivanje
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
14.00 sati – HUUGK – Karusel – vojno dresurne radnje s konjima
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
14.15 sati – HUUGK – Prikaz škole jahanja
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
18.00 sati – Zatvaranje sajma za posjetitelje

Dodatne aktivnosti tijekom dana:
– Hrvatska udruga uzgajivača gidran pasmine konja
– Prikaz kolekcije gidranskih konja (Vanjski prostor, prostor za predvođenje)

– Vožnja kočijama

NEDJELJA, 5. rujna 2021.


9.00 sati – Otvorenje sajma za posjetitelje
9.00 sati – Izložba konja – prikaz i nagrađivanje

Vanjski prostor, prostor za predvođenje
11.00 sati – Bjelovarsko kazalište – Ježeva kućica (predstava za djecu)
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
11.00 sati – Izložba pčela – nagrađivanje
Izložbeni prostor, Polje 2B
11.30 sati – KUU „Ivan Vitez Trnski“ Nova Rača i KUD „Veliko Trojstvo“
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
12.00 sati – Izložba goveda simentalske pasmine – ocjena i nagrađivanje
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
13.00 sati – KUD „Palična“ Severin
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
14.00 sati – PS „Dike“ KUD-a „Mato Lovrak“ Veliki Grđevac
Sajamska pozornica, Centralni sajamski trg
14.00 sati – HUUGK – Karusel – vojno dresurne radnje s konjima
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
14.15 sati – HUUGK – Prikaz škole jahanja
Vanjski prostor, prostor za predvođenje
18.00 sati – Zatvaranje sajma za posjetitelje

Dodatne aktivnosti tijekom dana:
– Hrvatska udruga uzgajivača gidran pasmine konja
– Dodjela nagrada najboljim gidranskim konjima
– (Vanjski prostor, prostor za predvođenje)

– Vožnja kočijama

ORGANIZATOR ZADRŽAVA PRAVO IZMJENE PROGRAMA I SUDIONIKA.

MOGLO BI VAS ZANIMATI

VLASNICI SAJMA

NAŠI PARTNERI

PRIJAVE ZA IZLAGAČE

On-line prijava za izlagače. Samo nekoliko klikova i status izlagača je Vaš!